III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Sanoku
Koncert Inauguracyjny – PAWEŁ KOPIEC (klarnet), ŁUKASZ KOT (organy)
17 maja 2022 r. Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sanoku (OO. Franciszkanie)
PROGRAM
Béla KOVÁCS (1937-2021) – Hommage á J. S. Bach
Johann PACHELBEL (1653-1706) – Hexachodum Apollinis: Aria Quarta
Jan Sebastian BACH (1685-1750) – Sonata g-moll BWV 1020 (tr. for clarinet and organ)
Zdzisław NOWACKI (1922-1966) – Preludium: Jezu Chryste
Carl Maria von WEBER ( 1786-1826) – Concerto Es-dur op. 26

Paweł Kopiec
Urodzony w 1987 r. w Rzeszowie. Naukę gry na klarnecie rozpoczął w wieku 11 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie w klasie klarnetu Dariusza Szlachty. Edukację kontynuował w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie w klasie klarnetu Aleksandra Rzeszutka. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w klasie klarnetu prof. Andrzeja Janickiego oraz prof. Romana Widaszka.
Jest laureatem licznych konkursów. Swoje umiejętności gry na klarnecie doskonalił w ramach wielu kursów mistrzowskich u znanych klarnecistów, m.in. u Jean Marco Fessard, Karel Dohnal, Igor Frantisak, Arkadiusz Adamski, Gabor Varga, Florent Heau. Brał udział w licznych projektach muzycznych jako solista i kameralista oraz muzyk orkiestrowy, współpracując z Filharmonią Podkarpacką.
Jest doświadczonym pedagogiem i cenionym nauczycielem z wieloma sukcesami. Jego uczniowie zajmują czołowe miejsca na licznych konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Obecnie prowadzi klasę klarnetu i saksofonu w Szkole Muzycznej I st. w Dydni oraz klasę klarnetu w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie. Zainicjował cykliczne spotkania młodych klarnecistów pod nazwą „ Podkarpackie Warsztaty Klarnetowe” oraz jest współorganizatorem Mistrzowskich Kursów Instrumentów Dętych w Dydni.

Łukasz Kot
Urodzony w 1988 r. w Rzeszowie. Edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku, w której to gry na fortepianie uczył się u mgr Janusza Ostrowskiego. W latach 2007-2012 studiował muzykę kościelną oraz historię na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego. W tym czasie rozwijał swoje umiejętności pod kierunkiem prof. Wiesława Delimata i prof. Krzysztofa Latały. Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich w zakresie gry organowej pod kierunkiem: Lorenzo Ghielmiego, Oliviera Latry, Joachima Grubicha, Fabio Bonizzoniego, Jӧrga-Hanessa Hahna i innych. W latach 2011/2012 był stypendystą programu AGRAFKA AGORY Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury.
Na swoim koncie ma liczne koncerty i występy artystyczne w kraju (m. in. Kraków, Rzeszów, Wrocław, Poznań) i za granicą (m. in. Hamburg, Wilno, Budapeszt). Gościnnie koncertował z zespołami i chórami: SOUL, CON AMORE, PSALMODIA, ECHO, SANOCKI CHÓR KAMERALNY, SONORES. Swoje muzyczne zainteresowania kontynuował na studiach muzykologicznych w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz w czasie studiów instrumentalnych w zakresie gry na organach i gry na fortepianie w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Od 2011 roku pełni funkcję organisty i animatora życia muzycznego w sanockich kościołach, organizuje liczne koncerty i kursy mistrzowskie z udziałem wybitnych organistów z kraju i ze świata. Od 2012 roku prężnie prowadzi działalność pedagogiczną.
Wiedzę i cenne umiejętności nabyte pod kierunkiem dra hab. Piotra Rojka, prof. AMKL we Wrocławiu, oraz prof. dr hab. Małgorzaty Woźnej-Stankiewicz, wykorzystuje w praktyce, nauczając gry na organach i fortepianie, a także prowadząc przedmioty teoretyczne w podkarpackich szkołach muzycznych.
Prezes i założyciel Stowarzyszenia PRO ARTIS z siedzibą w Sanoku. Twórca i pomysłodawca Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Sanoku, Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Organistów w Sanoku, Ogólnopolskich Kursów Interpretacji Muzycznej w Sanoku oraz wielu projektów artystycznych na terenie Podkarpacia. W 2018 roku otrzymał Nagrodę Miasta Sanoka w dziedzinie upowszechniania kultury i sztuki.
Realizacja:
ArsSonora Studio

Słuchaj Radia FARA: 98,2 lub 104,5 FM lub on-line https://bit.ly/3rd7HEw
Oglądaj Fara.tv: https://bit.ly/3sN3cRA

Znajdź nas w Internecie:
Strona internetowa: https://bit.ly/3fUY2iK
Facebook: https://bit.ly/351PKix
Twitter: https://bit.ly/3uZoFHp
SoundCloud: https://bit.ly/3ikHLoH
Instagram: https://bit.ly/3snUF8w
Subskrybuj nasz kanał YouTube: https://bit.ly/3cqBww2


Weź udział w rozwoju naszych dzieł: https://bit.ly/3gh8jVq
Udziel swego wsparcia naszym projektom: https://bit.ly/3iilo3o
Nasze konto w Banku PKO BP:
39 1020 4274 0000 1002 0084 2476
Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe udzielone nam wsparcie modlitewne i finansowe.
Kontakt:
Radio FARA – Rozgłośnia Archidiecezji Przemyskiej
ul. Grodzka 11, 37-700 Przemyśl
tel. +48 16 67 67 001
email: biuro@radiofara.pl