II Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Sanoku.
Koncert kameralny w wykonaniu Sławomira Kamińskiego i Dumitru Harea z kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku.

Sławomir Kamiński absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie prof. R. Sroczyńskiego (dyplom z wyróżnieniem w 1987).
Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą (Austria, Belgia, Czechy, Francja, Holandia, Litwa, Niemcy, Słowacja, Chorwacja, Szwajcaria, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wyspy Alandzkie). Występował m.in. w salach koncertowych Filharmonii Poznańskiej, Bydgoskiej, Filharmonii w Charkowie, Smetana Saal w Pradze, Schauspielhaus w Berlinie, w katedrze w Lincoln, bazylikach – S. Vitale w Rawennie, St. Mattias w Budapeszcie i St. Pietro in Montorio w Rzymie. Współpracował z orkiestrą Filharmonii Poznańskiej oraz chórem “Poznańskie Słowiki” pod dyrekcją Stefana Stuligrosza. W dorobku artysty znajdują się liczne nagrania CD w charakterze solisty i kameralisty. Album „F. Nowowiejski – Oratorium Quo Vadis” na chór, orkiestrę symfoniczną, solistów i organy z udziałem orkiestry Filharmonii Poznańskiej, pod dyrekcją Łukasza Borowicza otrzymał prestiżową nagrodę ICMA 2018 oraz był nominowany do nagrody FRYDERYKI 2018. Sławomir Kamiński zajmuje się również działalnością pedagogiczną – jest profesorem klasy organów w Akademii Muzycznej im I. J. Paderewskiego w Poznaniu – uczelni, w której od 2020 pełni funkcję prorektora ds. artystycznych, naukowychi kontaktów międzynarodowych.
Dumitru Harea jest absolwentem szkoły muzycznej w Orhei (1985) i Liceum Muzycznego w Tiraspolu (1990). Studiował w Akademii Muzycznej w Kiszyniowie w klasie fletni pana u znanego i cenionego w Mołdawii i Rumunii prof. Iona Negura. W trakcie studiów pracował w Szkole Muzycznej, ucząc gry na fletni pana. W tym czasie był również członkiem orkiestry ludowej „Martisor”, koncertując wraz z nią nie tylko w Mołdawii, ale także w Rumunii, na Łotwie i w innych państwach Europy. Muzyk, oprócz doskonale opracowanych, popularnych i znanych utworów muzyki klasycznej, ma w swoim repertuarze również znane przeboje światowej muzyki rozrywkowej oraz utwory typowej rumuńskiej, mołdawskiej i ukraińskiej muzyki ludowej. W 2001 roku wydał swoją solową płytę pt. „Muzyka Duszy“. Płyta zawiera utwory klasyczne wykonywane na fletnię pana z towarzyszeniem organów. Artysta współpracuje z Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu, Filharmonią Bałtycką i Jeleniogórską oraz z Akademią Muzyczną w Poznaniu. Koncertuje w Polsce, Niemczech, we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Finlandii i Szwecji. W roku 2003 roku został współtwórcą zespołu „Karpatia”, z którym występował do 2007 roku. W 2007 roku założył „Besarabia”, z którym wykonuje muzykę ze swoich stron ojczystych, to jest Mołdawii i Rumunii. Od 2009 roku prowadzi ogólnopolskie warsztaty gry na fletni pana, które odbywają się w Bielsko-Białej, a od 2011 roku prowadzi w Lesznie sekcję fletni pana.

Słuchaj Radia FARA:
98,2 lub 104,5 FM lub on-line http://sluchaj.radiofara.pl/
Oglądaj Fara.tv: https://fara.tv/

Znajdź nas w Internecie:
Strona internetowa: https://radiofara.pl/
http://rozwijamy.radiofara.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/radiofara/
Twitter: https://twitter.com/radiofara
SoundCloud: https://soundcloud.com/radiofara
Subskrybuj nasz kanał YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCbE5yXp-Tbu2PUpDu1JgmHw

Wsparcie dla Radia FARA: http://przemyska.pl/wsparcie/
Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe wsparcie modlitewne i finansowe naszej Rozgłośni.

Kontakt:
Rozgłośnia Archidiecezji Przemyskiej Radio FARA
ul. Grodzka 11, 37-700 Przemyśl
Biuro:
s. Wiktoria Komańska SFMI
CZYNNE:
poniedziałek – piątek
9:00-12:00 i 14:00-17:00
tel. 16 67 67 001
biuro@radiofara.pl