II Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Sanoku.
Koncert kameralny w wykonaniu Jakuba Stefka i Vox Varshe z kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Sanoku.

VOX VARSHE to zespół wokalny wykonujący muzykę wywodzącą się z tradycji żydowskiej. Trzonem zespołu są Anna Woźnicka oraz Olga Mujkić. Vox Varshe został powołany do życia, aby poza popularną muzyką żydowską przybliżyć słuchaczom muzykę zapomnianą — często dostępną jedynie dla wąskiego grona odbiorców w murach synagog. Zespół poddaje utwory synagogalne nowym eksperymentom muzycznym, poszukując w ten sposób własnego brzmienia i klucza interpretacyjnego.
Autorskie projekty zespołu wykonywane były m.in. na licznych koncertach i festiwalach: Noc Sacra Cracovia w Krakowie, Nowa Muzyka Żydowska w Warszawie, Wschód Kultury – Inny Wymiar w Białymstoku, Non Sola Scripta we Wrocławiu, Warszawski Asyż, XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Polanicy Zdrój, Festiwal Czesława Miłosza w Kiejdanach, Kalwarii i Wilnie (Litwa), oficjalna uroczystość zapalenia świec chanukowych przez Prezydenta RP w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, Festiwal Muzyki Mniejszości Etnicznych i Narodowych RP, Dni Muzyki Żydowskiej w Szczecinie, 23. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Wolsztynie,11. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej w Kaliszu, 54. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Szczecinie, Noc Świątyń w Synagodze im. Małżeństwa Nożyków w Warszawie, Barwy Orientu na Zamku Królewskim w Warszawie, Muzyczna Scena OFF, Festiwal Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. W 2019 zespół wziął udział w projekcie “Marcin Masecki i Philip Glass na 82. Urodziny Dwójki”, organizowanym przez Polskie Radio.

Jakub Stefek w 2010 roku ukończył z wyróżnieniem Salezjańską Szkołę Organową w klasie organów mgr Anny Kirschke-Valcarcel. W 2015 roku ukończył studia gry na organach w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego. W 2011 roku zdobył drugą nagrodę na XXIII Konkursie Muzyki Organowej w Rumii oraz był finalistą VIII Międzynarodowego Konkursu Muzyki Organowej im. J.P. Sweelincka w Gdańsku. Występował z recitalami organowymi w Polsce, Austrii, Niemczech, Czechach i Szwecji, między innymi w ramach Eimsbuettler Orgelsommer w Hamburgu, Międzynarodowego Forum Organowego w Warszawie i Festiwalu Non Sola Scripta we Wrocławiu. Brał udział w wielu mistrzowskich kursach muzycznych, m. in. N. Hakima, B. Gfrerera, W. Zerera, T. A.Nowaka, M. Toporowskiego. Od 2017 roku Jakub Stefek jest wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadzi zajęcia z organów i kameralistyki organowej. Jest doktorantem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Współpracuje również z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz z Gminą Żydowską w Berlinie jako organista w Synagodze Pestalozzistrasse.

Słuchaj Radia FARA:
98,2 lub 104,5 FM lub on-line http://sluchaj.radiofara.pl/
Oglądaj Fara.tv: https://fara.tv/

Znajdź nas w Internecie:
Strona internetowa: https://radiofara.pl/
http://rozwijamy.radiofara.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/radiofara/
Twitter: https://twitter.com/radiofara
SoundCloud: https://soundcloud.com/radiofara
Subskrybuj nasz kanał YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCbE5yXp-Tbu2PUpDu1JgmHw

Wsparcie dla Radia FARA: http://przemyska.pl/wsparcie/
Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe wsparcie modlitewne i finansowe naszej Rozgłośni.

Kontakt:
Rozgłośnia Archidiecezji Przemyskiej Radio FARA
ul. Grodzka 11, 37-700 Przemyśl
Biuro:
s. Wiktoria Komańska SFMI
CZYNNE:
poniedziałek – piątek
9:00-12:00 i 14:00-17:00
tel. 16 67 67 001
biuro@radiofara.pl